Květen 2007

Česnekový chléb

14. května 2007 v 14:48 Recepty-domácí pekárna
Ingredience: 500 g hladké mouky, 1 balíček sušeného droždí, 300 ml vlažné vody, 3 lžíce oleje, 2 lžičky soli, 1 lžička cukru, 3 stroužky česneku
Postup přípravy: Mouku smícháme se sušeným droždím. Jeden stroužek česneku utřeme se solí, zbylé dva nasekáme nadrobno. Do pečicí nádoby vsypeme mouku, přidáme cukr, sůl, česnek, olej a vodu. Přístroj nastavíme na základní program. Tento chléb výborně chutná s bylinkovou pomazánkou. Kdo má rád hodně česneku, může do ní ještě nějaký utřít.
Naopak do chleba je možné přidat nasekané bylinky, chléb pak moc hezky voní a dosáhneme zajímavých chuťových variant.

Bílý sýrový chléb

14. května 2007 v 14:47 Recepty-domácí pekárna
Ingredience: 100 ml mléka, 100 ml vody, 1 vejce, 30 g másla, 1 lžička cukru, 2 lžičky soli, 125 g sýru cottage, 500 g pšeničné mouky hladké polosvětlé, 1 lžička sušeného droždí
Postup přípravy: Ingredience vložíme do pekárny v uvedeném pořadí a zapneme program FRENCH, velikost - malý bochník, barva kůrky střední. Po upečení chleba vyklopíme z formy a necháme na mřížce v utěrce vychladnout. Výsledek - chleba nadýchaný s kůrkou křupavou jak francouzská bageta.(Lze použít i program Základní. Mouku polosvětlou je možné zaměnit za světlou).

Bílý česnekový super rychlý chléb

14. května 2007 v 14:46 Recepty-domácí pekárna
Ingredience: 1 vejce, do 200 ml mléka, 100 ml vody, 25 g rozpuštěného másla, 2 lžičky soli, 1 lžička cukru, 500 g hladké mouky, 1 lžička sušeného droždí
Postup přípravy: V odměrce rozšleháme vejce a dolijeme do 200 ml mlékem. Přidáme 100 ml vody. Vše nalijeme do formy. Přidáme ostatní ingredience v uvedeném pořadí. Zapneme program FRENCH, světlá kůrka. Upečený chléb vyklopíme z nádoby a necháme v utěrce na mřížce vychladnout.
Výsledkem je chléb velice podobný chorvatskému bílému chlebu. S meruňkovou marmeládou - naprostá delikatesa.

Bílý chléb dokonalý

14. května 2007 v 14:45 Recepty-domácí pekárna
Ingredience: 1 vejce, do 200 ml mléka, 100 ml vody, 25 g rozpuštěného másla, 2 lžičky soli, 1 lžička cukru, 500 g hladké mouky, 1 lžička sušeného droždí
Postup přípravy: V odměrce rozšleháme vejce a dolijeme do 200 ml mlékem. Přidáme 100 ml vody. Vše nalijeme do formy. Přidáme ostatní ingredience v uvedeném pořadí. Zapneme program FRENCH, světlá kůrka. Upečený chléb vyklopíme z nádoby a necháme v utěrce na mřížce vychladnout.
Výsledkem je chléb velice podobný chorvatskému bílému chlebu. S meruňkovou marmeládou - naprostá delikatesa.

Bílý chléb

14. května 2007 v 14:44 Recepty-domácí pekárna
Ingredience: 350 ml vody, 1 lžička soli, 1 lžička cukru, 150 g krupice, 350 g pšeničné mouky hladké, 1 lžička sušeného droždí
Postup přípravy: Ingredience vložíme do pekárny v uvedeném pořadí a zapneme program SANDWICH (Eta, Vega apod.), velikost I. (malý bochník). Po upečení vyklopíme z formy a necháme v utěrce na mřížce vychladnout.

Bezlepkový mazanec

14. května 2007 v 14:43 Recepty-domácí pekárna
Ingredience: 500 g bezlepkové mouky Mantler, 400-500 ml mléka, 190 g cukru, 100 g rozpuštěného másla, 2 lžíce oleje, 120 g rozinek nebo kandovaného ovoce, 100 g nasekaných ořechů, 2 vejce, 5 g soli, šťáva z 1/2 citronu, citronová kůra, 1 a 1/2 balíčku sušeného droždí
Postup přípravy: Do pečící nádoby nejprve nalijeme mléko, přidáme rozpuštěné máslo, olej, cukr, sůl, vejce, šťávu z citronu, citronovou kůru. Nakonec přidáme bezlepkovou mouku a sušené droždí. Do dávkovače rozinek vložíme nasekané ořechy a kandované ovoce. Domácí pekárnu nastavíme na základní program (Normal), pečení s rozinkami (BAKE RAISIN), velikost XL. Program trvá 4 hodiny. Na začátku programu pekárna vyrovnává teplotu vložených potravin s pekárnou. Proto se může stát, že se zdánlivě nebude nic dít. Po zvukovém signálu o ukončení programu hned mazanec nevydělávejte. Nechejte jej v pícce trošku vychladnout. Nespěchejte ani s jeho vyklápěním z pečící nádoby.

Recept je z kuchařky pro pekárnu Panasonic, ale jistě lze užít obdobné programy jiných pekáren. Postup ponechávám dle původního receptu - u bezlepkového pečení je to důležité. Recept je možné použít i pro přípravu veky v klasické troubě.

Poznámka: na snímku je pečen klasicky v troubě, chtěla jsem vyzkoušet, zda se taky podaří a byl skvělý, ale pekárna je pekárna :-)

Babiččin perník

14. května 2007 v 14:40 Recepty-dezerty
Ingredience: 1 šálek vařící vody, 1/2 šálku jemných ovesných vloček (EMCO), 2 a 1/2 lžíce másla, 3 lžíce medu, 1 lžíce melasy, 1 velké vejce, 3 šálky hladké mouky polosvětlé, 2 lžíce sladovitu (nebo cukru), 1 a 1/2 lžíce perníkového koření (Kotányi), 1 a 1/2 lžičky soli, 2 lžičky instantního droždí, hrst rozinek nebo sušených brusinek
Postup přípravy: Na dno nádoby v troubě nasypu vločky, zaleji vařící vodou a nechám trochu vychladnout. Přidám máslo, med, melasu a vejce pak mouku a suché ingredience. Výsledkem je voňavý, nadýchaný perník. Opravdu moc dobrý.
Vypínám 10 minut před koncem (tj. po 55 minutách pečení, je možné vyzkoušet špejlí).

Ananasová bábovka

14. května 2007 v 14:39 Recepty-dezerty
Ingredience: 100 g krystalového cukru, špetka soli, 3 vejce, 200 ml rostlinného oleje, 1 balíček vanilkového cukru, 1 ananasový kompot, 500 g polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva
Postup přípravy: Otevřeme anasový kompot a ovoce procedíme. Šťávu z kompotu odměříme a pokud jí je méně než 200 ml, doplníme vodou. Vlijeme do pekárničky, přidáme sůl, cukr, vanilkový cukr, olej, vejce, pak polohrubou mouku a nakonec prášek do pečiva. Zapneme program DORT (pekárna ETA). Při zaznění zvukového signálu vložíme do těsta okapaný ananas. Necháme program doběhnout. Na konci pečení zabodneme do těsta špejli, pokud je suchá, můžeme pečení ukončit. Je ale možné, že bude nutné ještě chvilku péct na program PEČENÍ. V tom případě si nastavíme na minutkách požadovanou dobu pečení, abychom bábovku nespálili.

Nakonec BONUS

6. května 2007 v 8:42 Recepty-vánoční cukroví
BONUS - Recept na cukroví (ženy pochopí):Pusť troubu.Ukliď z linky umatlané skleničky, lego a papírky od bonbónů.Připrav mísu a suroviny.Vylouskej ořechy, odměř mouku a cukr.Vyndej z mouky puzzle.Odežeň děti a umyj z nich mouku.Vezmi vejce.Podej manželovi pivo.Vrať se, odežeň děti, vezmi hadr a utři rozbitá vejce.Vezmi jiná vejce a vyklepni je do mísy.Zvedni telefon.Odežeň děti, zameť střepy z mísy, vytři podlahu.Vezmi jinou mísu. Zadělej nové těsto.Najdi rum. Odejmi rum manželovi.Odežeň děti a umyj z nich rozpatlané kousky těsta.Plech vytři tukem.Podej manželovi tlačenku.Vrať se, sundej z plechu ořechové skořápky.Podej manželovi noviny.Vrať se, odežeň kočku dojídající zbytky těsta.Zavolej veterináři.Vezmi si prášek.Umyj podlahu, stůl,židle, nádobí, ledničku, sporák, zdi, děti a kočku.VYPLŇ OBJEDNÁVKU A OBJEDNEJ CUKROVÍ

Kaštanové košíčky

6. května 2007 v 8:41 Recepty-vánoční cukroví
6 čokoládových tyčinek "Ledové kaštany"
120 g ztuženého 100% tuku
náplň:
100g vlašských ořechů
70 g moučkového cukru
60 g ztuženého 100% tuku
50 ml rumu
1 vanilkový cukr
1 polévková lžíce mléka
pražené mandlové lupínky na zdobení
Čokoládové tyčinky rozpustíme s tukem ve vodní lázni. Polovinu čokolády nalijeme do papírových košíčků a necháme ztuhnout.
Mleté ořechy, moučkový cukr, tuk, rum, vanilkový cukr a mléko povaříme ve vodní lázni, až se vše spojí. Pak náplň odstavíme z lázně a vymícháme dostudena. Rozdělíme ji do košíčků a povrch přelijeme druhou polovinou rozpuštěných tyčinek. Cukroví zdobíme opraženými mandlovými lupínky.

Ořechové mušličky

6. května 2007 v 8:41 Recepty-vánoční cukroví
250 g hladké mouky
250 g másla
1 celé vejce
lžička octa
lžička vody
náplň:
150 g mletých ořechů
120 g moučkového cukru
1 vanilkový cukr
2 lžíce kakaa
1 celé vejce
2 lžíce citrónové šťávy 1 lžíci rumu
Vypracujeme hladké těsto které necháme zabalené odležet aspoň 1/2 hodiny. Připrávíme si náplň. Těsto vyválíme, vykrajujeme kolečka. Do středu každého z nich dáme kousek náplně, lehce přehneme a naskládáme na plech. Zvolna pečeme a hotové posypeme cukrem.

Tatrankové medvědí tlapky

6. května 2007 v 8:40 Recepty-vánoční cukroví
4 mleté nebo jemně nastrouhané tatranky
100 g kokosové moučky
1 ztužený pokrmový tuk
300 g polohrubé mouky
100 g moučkového cukru
1 vejce
špetka prášku do pečiva
Ze všech přísad vypracujeme těsto a necháme ho v chladnu odpočinout. Potom ho natlačíme do formiček. Těsto nedáváme až po okraj protože pečením hodně naskočí. Pečeme. Po vychladnutí můžeme zdobit (pokropit) čokoládovou polevou.

Skořicová klubíčka

6. května 2007 v 8:40 Recepty-vánoční cukroví
250 g hladké mouky
100 g pískového cukru
2 sáčky pudinku s kakaovou příchutí
2 vanilkové cukry
1 lžíce skořice
200 g másla
1 vejce
tuk na plech
cukr nebo perličky na posypání
Ze všech přísad vypracujeme těsto, které necháme v chladnu odležet. Lžičkou vykrajujeme kousky, které lisem na česnek protlačujeme na vymazaný plech a stáčíme do klubíček. Pečeme při mírné teplotě. Necháme vychladnout a posypeme cukrem.

Smetanové tyčky

6. května 2007 v 8:39 Recepty-vánoční cukroví
400 g hladké mouky
250 g změklého tuku (Hera apod.)
150 g zakysané smetany
pískový cukr na posypání
moučkový a vanilkový cukr na obalení
Z mouky, tuku a smetany vypracujeme těsto a necháme odležet v chladničce. Potom těsto rozválíme na plát silný asi 1/2 cm, mírně jej posypeme pískovým cukrem a jemně přejedeme válečkem, aby se cukr vtiskl do těsta. Rádýlkem řežeme úzké tyčinky. Pečeme na plechu, který se nemusí vymazávat, asi 15 minut. Jsou hotové, jakmile nabydou. Ještě teplé obalujeme v moučkovém cukru smíchaném s vanilkovým.

Perníčky

6. května 2007 v 8:39 Recepty-vánoční cukroví
650 g hladké mouky
250 g moučkového cukru
100 g medu
50 g másla
3 vejce
1 žloutek na potření
1 lžička jedlé sody
2 lžíce perníkového koření
1 lžíce skořice
1 lžička kakaa
Mouku prosyjeme na vál a přidáme moučkový cukr. V kastrůlku rozpustíme máslo a med. Počkáme až zchladne a potom přidáme vejce a ostatní přísady. Dobře propracujeme těsto a necháme v chladničce aspoň 24 hodin uležet. Druhý den rozválíme těsto na placku vysokou asi 1/2 cm a formičkami vykrajujeme tvary. Na plechu potřeme žloutkem. Nejlépe se pečou na pečícím papíru.
Po vychladnutí zdobíme bílou polevou (viz. recept č.4)

Šahajky

6. května 2007 v 8:38 Recepty-vánoční cukroví
250 g čokolády a 125 g tuku IVA rozpustíme a část nalijeme na dno papírových košíčků.
náplň:
100g ořechů
100 g tuku
0,5 dl rumu
0,5 dl mléka
150 g cukru
Vaříme 5 minut v páře.
Plníme do připravených košíčků s čokoládou a zbývající čokoládou zalijeme. Zdobíme podle chuti.

Kardamomové preclíky

6. května 2007 v 8:38 Recepty-vánoční cukroví
240 g hladké mouky
125 g másla
1 lžička kardamomu
2 lžíce medu
2 lžíce zakysané smetany (mléka)
1 vejce
Vypracujeme těsto, vyválíme tenké válečky a z nich tvoříme preclíky. Na plechu potíráme vejcem a sypeme hrubým krystalem. Pečeme dozlatova.

Marokánky

6. května 2007 v 8:38 Recepty-vánoční cukroví
2 x šlehačka (2x 250ml)
8 lžiček hladké mouky
10 lžic krystalového cukru
- zahříváme ve vodní lázni do zhoustnutí.
Přidáme 100g másla a zahustíme směsí 400g mandlí, rozinek, ořechů, oříšků a kandovaného ovoce
Na dobře vymazaný a vysypaný plech klademe malé hromádky, které roztíráme na placičky
Spíše sušíme ve velmi mírné troubě.

Kuličky Ferrero Rocher

6. května 2007 v 8:37 Recepty-vánoční cukroví
kostka 100% tuku
1 sladké kondenzované mléko
2 x kakaový puding
2 lžíce Tatry
Do rozpuštěného horkého tuku vmícháme všechny přísady. Mícháme až zhoustne a vychladne.
Po uplném vychladnutí a ztuhnutí vykrajujeme lžičkou malé kousky, tvoříme z nich kuličky a obalujeme ve strouhaném kokosu. Hotové ukládáme do ledničky, až při servírování klademe do papírových košíčků.

Indiánky

6. května 2007 v 8:37 Recepty-vánoční cukroví
50 g tuku
100 g jahodového džemu
1 vejce
150 g kakaových sušenek
2 - 3 lžíce rumu
1 balíček dětských piškotů
Tuk utřeme s džemem a vmícháme vejce. Přidáme nastrouhané (pomleté) sušenky a rum. Dobře promícháme. Zdobícím sáčkem stříkáme hromádky na podklad z piškotů. Necháme v chladu trochu ztuhnout a potom poléváme čokoládovou polevou.